Seudónimo Seudónimo
  • 07-03-2017
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells snacks by weight a 6 ounce bag of mixed nuts cost $3.60 predicts the cost of a 2 ounce bag

Respuesta :

jansal1959
jansal1959 jansal1959
  • 07-03-2017
The answer is $1.20
3.60/6=0.6
0.6*2=1.20
Answer Link
cap7
cap7 cap7
  • 07-03-2017
Same answer that is above
Answer Link

Otras preguntas

Which object is a system made up of subsystems A. Mineral B. Rock C. Earth D. Box
One of the Patriots' greatest strengths was their
Which object is a system made up of subsystems A. Mineral B. Rock C. Earth D. Box
Dan Perkins goat is attached to the corner of the 14-foot-by-7-foot pump house by a 14-foot length of rope. The goat eats the grass around the pump house as sho
What did Karl Marx believe was the solution to the injustice and inequality of the bourgeoisie's exploitation of the proletarians regarding the means of product
Dan Perkins goat is attached to the corner of the 14-foot-by-7-foot pump house by a 14-foot length of rope. The goat eats the grass around the pump house as sho
How I can solve this integral ∫ dx / akar 25 - 16x^2 ? I really need your help, thank you.
One of the Patriots' greatest strengths was their
The first angle of a triangle is 17 degrees less than the second angle.the third angle of a triangle is six times the second angle.use x to represent the unknow
The camera Melissa wanted for her birthday is on sale at 21% off the usual price. The amount of the discount is $79.80. What was the original price of the camer