katieargueta30
katieargueta30 katieargueta30
  • 06-03-2017
  • Mathematics
contestada

Peaches are 8 for $2. Jill bought 12 peaches. How much did she spend.

Respuesta :

rarrininger
rarrininger rarrininger
  • 06-03-2017
$2/8 = Each peach is $0.25
$0.25* 12= $3.00
Answer Link

Otras preguntas

I need help please! Decide if the following sentence is correct or incorrect. Mañana quiero correr. -Correct -Incorrect Thank you. I will give points and brain
If DNA can’t leave the nucleus, how dose the DNA instructions get to the ribosomes in the cytoplasm
Which best characterizes Iraq and Afghanistan today?1)Both nations have stable governments. 2)Both nations are experiencing periods of peace. 3)Both nations str
Fill in the blank. Through any two points there is/are exactly ____ line(s). A) One B) Two C) Three D) Four
There are many time references in "Rhapsody on a Windy Night," such as Twelve o'clock. Half-past one, Half-past three, The lamp said, "Four o'clock, W
What did Native Americans and runaway slaves have in common? A. A few of them had their land stolen by settlers. B. Most of them died from the yellow fever in
What is characterization and how do writers achieve it? In a few complete sentences, please write you answer in the box provided. Remember to use correct punctu
What is the ultimate aim of a Hindu’s spiritual life? to become a guru. to understand karma to enjoy samsara to attain moksha to spread ahimsa
Which is considered Rome's greatest legacy? contributions to science architecture ideas about sports ideas about law
How do you write an equation with solutions of 7 and -2