dahyun1
dahyun1 dahyun1
  • 06-12-2022
  • Mathematics
contestada

David buys 3 pens and 5 pencils from the stationary shop.
The total cost is £1.15.
James buys 4 pens for £1.20.
Work out how much it would cost to buy 1 pen and 2 pencils.

Respuesta :

Otras preguntas

El lunes pasado yo una discusión con un compañero de clase.
17.60 for a pack of 4. Find the unit price
Need help with essay that persuades the reader that vegetarianism is good. Need help with steps 6 and 8..I’ve done most of the steps so you can use those (you’l
Round the number 3.250.0883 to the nearest hundredth .
I love you to the moon and back. write the setting and the character​
Giulio works 1 3/4 hours at the library. A.) if he had paid $8 an hour, how much money does he earn at a time? [Be sure you convert the mixed number to an I’m
DESCRIBE HOW TO USE THE SCALE FACTOR TO DILATE A POLYGON ON THE COORDINATE PLANE.
What point on the number line represents the solution to the equation m-3=9?
PLEASE PLEASE PLEASE PLEASE HELP WITH MATH. ILL GIVE POINTS, BRAINY, AND FRIEND. State the distance formula, slope formula, ​and midpoint formula. Using a set
Please help me with this