cindyk1977 cindyk1977
  • 08-04-2019
  • Mathematics
contestada

17.60 for a pack of 4. Find the unit price

Respuesta :

gwolf1121
gwolf1121 gwolf1121
  • 08-04-2019

Answer:

4.40 is that an option i did 17.60 divided by 4 it may be wrong

Step-by-step explanation:

Answer Link
justicehall2002
justicehall2002 justicehall2002
  • 08-04-2019

This means it costs $17.60 for 4 pairs. Divide 17.60 by 4 to find the price per 1 unit. 17.60 / 4 = $4.40 per unit

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

a girl of mass 40 kg wearing high heel of radius 3mm. find the pressure exerted by her on the ground. [answer the question fast]
The approximate distance of the moon from Earth is 4 x 105 km and the average approximate distance from the Earth to Venus is 4 x 107 km. How much farther is V
How did the role of merchants change under han rule?
Given: angle 1 is supplementary to angle 2 and angle 1 is congruent to angle 3. Prove: angle 3 is supplementary to angle 2.
PLEASE BE CORRECT THANKS. How are invasion games different to other sports?
how did the northern region grow?
SOMEONE HELP PLEASE! ASAP!
180=2x+y which equation is used to find x
(6^4)^-3 in base and exponent form.
????????????????Help needed