reeha2016 reeha2016
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

At the time she had $237 ,the cost of a lesson rose to &19.how many lesson can she pay for with remaining &237

Respuesta :

KDRC
KDRC KDRC
  • 15-02-2017
12.5, just divide 237 by 19
Answer Link

Otras preguntas

Alfred is practicing typing. The first time he tested himself, he could type 23 words per minute. After practicing for a week, he could type 26 words per minute
What is 3 reasons Herodotus considered the father of history?
Which portion of the middle ear equalizes pressure?
p: Nate is tired. What is ~p? A : Nate is not tired. B : Nate is awake. C : Tired is Nate. D : Not Nate is tired.
Calculate the mean,median,and mode of the following set of data. Round to the nearest tenth 10,1,10,15,1,7,10,1,6,13
G+6>5 solve the inequality please
The volume of a cube with sides 10 feet in length A) v(10) B) volume(feet) C) volume(cube) D) s(10)
Which of the following is an example of a "smart" exercise choice 1:wear extra layers of clothing 2:swim where a lifeguard can see 3: prepare large meals before
a belief that the outcome of people’s lives are planned in advance by God
Please help me answer this if you know Precalculus.