gabylikesyou
gabylikesyou gabylikesyou
  • 12-02-2017
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells 6 pounds of apples for $12 dollars. What is the unit price of the apples

Respuesta :

miner3mj
miner3mj miner3mj
  • 12-02-2017
$12/ 6 apples $2/apple that's it
Answer Link
daniilvlog
daniilvlog daniilvlog
  • 12-02-2017
Lol 12:6 gonna be 2$ by pound of apples
Answer Link

Otras preguntas

in most ecosystems, what kind of organisms are producers
in most ecosystems, what kind of organisms are producers
What is the equation for 4m-5=10m-2
-0.38 written as a fraction is
two equivalent fractions to 8/24
-0.38 written as a fraction is
in most ecosystems, what kind of organisms are producers
12 + 5x > 2 ( 8x - 6 ) - 7xx > what number?
Fractions and Percent problem.I have to write each ratio as a percent. 45 7/8 out of 100 meters... how do I solve this?
Fractions and Percent problem.I have to write each ratio as a percent. 45 7/8 out of 100 meters... how do I solve this?