Respuesta :

Answer:

$6.08

Step-by-step explanation:

16 ounces = 1 pound

4 pounds 12 ounces = 4 12/16 pounds OR 4 ¾ pounds

4¾ ≈ 4.75

4.75 pounds x $1.28 = $6.08