390771 390771
  • 07-09-2022
  • Mathematics
contestada

The cost per unit of an item is called what?

Respuesta :

Imlindalou48 Imlindalou48
  • 07-09-2022

Answer:

The cost per unit of an item is called unit cost

Answer Link

Otras preguntas

Find the mass of a football player who weighs 1250 n of force and has an acceleration of 1.5 m/s2
family members cannot typically treat a loved ones eating disorder because
divide and simplify. − 8/ 15 ÷ − 3/ 5
How would I solve the equation’s by cross multiplying number 4,5,9,10
PLS HELP FAST!! WILL GIVE THE BRAINLIEST!!! 25 POINTS!!! You have just read several theories about the causes of crime, and seen examples of how those theories
PLEASE HELP Henry bought snacks for his team's practice. He bought a bag of chips for $2.25 and a 5-pack of juice bottles. The total cost before tax was $9.95.
which month has 31 days? A- October B- June C-September
why would French enact barrier, such as tariffs and quotas, on imported goods such as cheese and wine.
Which of the following is not a reason to question the information one receives? a. It agrees with previous experience. b. It does not agree with previous exper
write an essay about practice makes perfect ? plx help me guys​