Hosfordky Hosfordky
  • 09-02-2017
  • Mathematics
contestada

Whole wheat bread cost $2.06 per pound how much wood 3.8 pounds of whole wheat bread cost

Respuesta :

Notoeis2 Notoeis2
  • 09-02-2017
$7.83 is how much it would cost
Answer Link
hancoffey hancoffey
  • 09-02-2017
7.828 would be the answer. You multiply pounds with money
Answer Link

Otras preguntas

Felipe has a job transporting soft drinks by truck. his truck is filled with cans that weigh 14 ounces each and bottles that weigh 70 ounces each. there is a co
IMPORTANT QUIZ!!!!!!!the atomic number of an atom is the number of______.A.protons and neutronsB.protons C.neutronsD.electrons and neutrons
A man goes to an urologist who has been recommended by his family physician. when the urologist greets him in the examining room, the man discovers that the uro
How is Marguerite like a caged bird? A She feels like she lives behind bars. B She is trapped by her own silence. C She hates to sing. D She is trapped by h
How to change how many cores my computer runs?
Rework problem 17 in your textbook but assume that there 8 fire stations that need new chiefs and 13 qualified candidates. in how many different ways could new
Which european country first established a colony stretching from manhattan island up the hudson river?
The Nutrition Facts label on a food package lists the following: iron 50%. Wha does this figure indicate?
When pairs of letters need to be spaced more closely to appear correctly are called kerned pairs?
which estimate (rounding to the nearest ten thousand or meet at thousand) is more accurate