mathslordvictor mathslordvictor
  • 08-02-2017
  • Mathematics
contestada



Each morning of her five-day workweek, Jane bought either a 50-cent muffin or a 75-cent bagel. Her total cost for the week was a whole number of dollars, How many bagels did she buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-02-2017
3.75  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Answer Link

Otras preguntas

What is hydrolisation
x and y are two different numbers selected from the first fifty counting numbers from 1 to 50 inclusive. what is the largest value that (x+y) / (x-y) can have?
How do I work out this problem, How many ways can the letters in the word "WISCONSIN" be arranged?
which part of roots is involved in the exchange of respiratory gases
why it is advise to clean the ends of connecting wires before connecting them?
Find two whole numbers whose sum is 60 and whose difference is 12
what does B.O.D.M.A.S. or B.E.D.M.A.S. mean?
Zoe bought a bike on sale at 15% off the original price. The original price was $420. How much did Zoe pay for the bike?
name the type of chemical reaction : CaO(s) + H2O(l) -----------Ca(OH)2(aq)
A planet has two moons.  The first moon has an orbital period of 1.262 Earth days and an orbital radius of 2.346 x 104 km.  The second moon has an orbital radiu