Seudónimo Seudónimo
  • 08-02-2017
  • Mathematics
contestada

celestino paid $28.14 for 6 gallons of milk.What was the price gallon of milk? thanks

Respuesta :

EclipsedStar979
EclipsedStar979 EclipsedStar979
  • 08-02-2017
It is easy just divide 28.14 by 6 equals 4.69. 
:) XD
Answer Link
sammyj01
sammyj01 sammyj01
  • 08-02-2017
Each gallon of milk costs $4.69.

Math: 28.14 ÷ 6 = 4.69
Answer Link

Otras preguntas

10 hundredths in standard form.
please help to solve it
PLS HELP THIS IS DUE SOON I GIVE BRAINLY
what is statutory motion ! list two examples .​
Which function represents the dotted graph? :)
What is the correct answer?
simplify 5) 7+8.3(-7.7t + 4n) + 5.6n - t +3.8
How much of the circle is shaded? Write your answer as a fraction in simplest form
Medication errors can constitute malpractice and can include a) failure to treat in a timely manner. O b) prescribing medication correctly. c) unintentionally o
an internet search had 220,000 results. How does the value of the 2 in the leftmost position compare to the value of the other 2 in the number of results?