yaseen3552 yaseen3552
  • 06-02-2017
  • Mathematics
contestada

if 4 chic ices cost 268 pence how much do 11 choc ices cost

Respuesta :

anj2
anj2 anj2
  • 06-02-2017
268 divided by 4 is 67
So it costs 67p for one choc ice
And then you do 67p x 11 which is 737pence
Answer Link

Otras preguntas

What is -4(y-2) = 12
Sean works with large multimedia files. He needs to send a very large file to a client for comments. What utility should he use? Reducer File Compression Cleane
Please solve, will mark brainliest
Find the quotient-3.6 ÷ .06
the hypotenuse of a triangle is 5in and leg one is 4in how long is leg two
Rewrite the following expression using the properties of logarithms. log2 z + 2 log2x + 4 log9 y + 12 log9 x - 2 log2 y You must show all of your work to receiv
What are the dependent clause and the transition word in the sentence below? Workers who complained to the owners were fired, punished, or even killed.
Why was it so difficult to get Malala out of Pakistan? SOMEONE ANSWER ASAP PLEASE!
22 miles in 20 minutes 38 miles in 30 minutes
Unlike the New England colonies, the Middle colonies: A. let settlers freely practice their own religions. B. were founded mostly by British Puritans. O C. reli