james92 james92
  • 06-02-2017
  • Mathematics
contestada

courtney buys 2 bags of apples.each bag has 20 apples. how msny apples does she buy?

Respuesta :

unigeek51
unigeek51 unigeek51
  • 06-02-2017
 Courtney  buys 40 apples in total

Answer Link
Fsmola Fsmola
  • 06-02-2017

40 apples Cccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc\

Answer Link

Otras preguntas

What is it called when a additional document is added to an email
Be sure to answer all parts. A slice of cheese has a mass of 67 g and a volume of 35 cm'. What is the density of the cheese in units of g/cm² and g/mL?
if the length of AC equals 84, what is the length of the mid-segment DE?​
The main source of energy for both plants and animals is A. water B. fertilizer C. glucose D. carbon dioxide
Wyatt buys a one-quart bottle of juice for $4.80. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce?
Which of the following animals uses protective resemblance to protect itself for predators? A.stick insects B.king snake C.arctic fox D.robber fly
6. Champlain’s alliance with the Hurons led to __________. a. the destruction of the Huron Nation b. a positive trading relationship with all the tribes in the
what is the y-intercept of the graph of the equation y=1/4x-2/3
24897Bk ---> 24797Bk + 10n + _____
the word that indicates the beginning of an ordinal number