destinydiamond2958 destinydiamond2958
  • 11-07-2022
  • Mathematics
contestada

50. MULTIPLE CHOICE Ham costs $4.48 per pound. Cheese costs $6.36 per pound. You buy 1.5 pounds of ham and 0.75 pound of cheese. How much more do you pay for the ham? (Skills Review Handbook) A. $1.41 B. $1.95 C. $4.77 D. $6.18

Respuesta :

edithriosb23 edithriosb23
  • 11-07-2022
The answer is B. 1.95
Answer Link
dvalencia9511789 dvalencia9511789
  • 11-07-2022
The answer is B:1.95
Answer Link

Otras preguntas

simplify by factoring, type exact answer,using radicals as needed.  (√120p¹⁷
what did  arjuna recieve from lord shiva
3 by 3 cube is constructed of 27 blocks. How many blocks are needed to construct a cube with twice the dimensions of the original cube?
why does your eyes burn
how many 2/3 are in 6
What is the given name of H30?
What Does it Mean to 'Knock On Wood'?
Solve the equation: 5x^3+30x^2+45x=0                                 x^4-4x^2+3=0                                |2x-5|=11
Solve the equation: 5x^3+30x^2+45x=0                                 x^4-4x^2+3=0                                |2x-5|=11
find the difference quotient, f(x)=3x^2+8x+3xPLease show your work in your answer