maya261 maya261
  • 14-06-2022
  • Mathematics
contestada

Malia buys 2 loaves of bread priced at $2.46 per loaf and 2 pound of cheese priced at
$7.48 per pound. How much money did she spend?

Respuesta :

gavin94535 gavin94535
  • 14-06-2022
She spent $19.88 on cheese and bread
Answer Link

Otras preguntas

please helppp!!!!!!!
25 pt TRIVIA TIME!!!!! What condiment is Canada known for?? also Vermont too i guess
Please help me with questions 23-39
The following graph shows the time required to install fencing of different lengths. 1 1 2 2 3 3 4 4 5 5 20 20 40 40 60 60 80 80 100 100Time (hours)Length of fe
please help will give BRAINLIEST BRAINLIEST BRAINLIEST BRAINLIEST BRAINLIEST BRAINLIEST BRAINLIEST BRAINLIEST BRAINLIEST BRAINLIEST BRAINLIEST BRAINLIEST for co
PLEASE HELP!!!! ILL GIVE YOU BRAINLIEST IF YOU ANSWER THE FOUR QUESTIONS!!!!!
PLEASE HELP ME MATH PROBLEM UGH
Z score Shaded area is 0.0694
Select a sport and explain how increasing your muscular strength and muscular endurance would improve your performance in that sport. Be specific to the sport y
how does a change in concentration influence the diffusion of perfume