dtbrooks5501 dtbrooks5501
  • 08-06-2022
  • Mathematics
contestada

Mrs cunningham wants to use rubber tiles to cover the floor of an indoor playground
what is the unit cost per ruber tile

Respuesta :

s19567 s19567
  • 14-06-2022

Answer:

the unit cost per rubber tile is $$$$$$$6

Step-by-step explanation:

..

Answer Link

Otras preguntas

How was the economy of the south in the 1850s connected to the culture of slavery
The number 3,333 the second 3 is in the hundreds place what is the value
Which word is the indefinite pronoun in this sentence? Debbie asked if either of us had a safety pin she could use to fix her torn skirt. A. either B. us C.
what is an official agreement made by two or more parties
what is the answer to 16x+9=9y−2x for y.
Electrons, protons, and neutrons are three subatomic particles of an atom. If the atom undergoes a change and becomes a positive ion, which subatomic particle i
what were the three social classes that divided the people in Sumer?
Which is greater three sets of (5-2) or two sets of (2+3)
What impact did nearness to the sea have on the development of Greece
what inventions revolutionized american life in the late 1800's