lilbopeep111 lilbopeep111
  • 12-05-2022
  • Mathematics
contestada

A carton of half & half costs $.98 for 4 cups. What is the cost per cup?

Respuesta :

evanvessels
evanvessels evanvessels
  • 12-05-2022

Answer:

$00.245

Step-by-step explanation:

.98/4=00.245

please mark brainliest

Answer Link

Otras preguntas

A dress that costs $63.99 is on sale for 1/3 off. What is the sale price of the dress? Round your answer to the nearest cent.
Give me an example of personal històry?​
Solve for x. 2(x+5) = – 10x + 34 will give brainliest
Ms. Knight's two cooking classes are making a total of 30 sweet potato pies. Each pie requires 2 % sweet potatoes. Her first class makes 1/3 of the total number
when 4a - a x 3a + 7a is simplified it is equivalent to?
write the energy conversion when a moving car braking to stop completely​
PLS FAST WILL GIVE BRAINLIEST!! How does the aperture control the amount of light that enters the camera? by increasing the shutter speed by opening and closing
The figures are similar. Find each missing measure.
What are the benefits of global communication?​
What’s the answer to this