jlene56 jlene56
  • 11-05-2022
  • Mathematics
contestada

If 5 ounces of chicken cost $28.25. How much is one ounce

Respuesta :

MasterChief8065
MasterChief8065 MasterChief8065
  • 11-05-2022

Answer:

$5.65

Step-by-step explanation:

Divide 28.25 by 5 to get the price of one ounce.

Hope this helps! ;-)

Answer Link

Otras preguntas

ir spectrum of limonene
pls answer i need help
Which of the following Proteobacteria regularly use(s) intracellular pathogenesis as part of the infection cycle? Choose one or more: A. Neisseria meningitidis
What element contains 11 protons 11 electrons and 12 neutrons?; What is the atomic number of 11 protons and 12 neutrons?; What element has a valence electron of
The system in which the aristocracy sponsored musicians during the Classical era is called?
If you had 1 acre of land and you build a house, how big could it be?
A senior executive reports that she received a suspicious email concerning a sensitive internal project that is behind production. The email was sent from someo
mr. crandall has assigned a term paper due at the end of the semester. he would like to know the average length of the paper. the data below are the numbers of
when light bulbs a and b are connected in series to a battery, a glows brightly and b glows dimly. you remove bulb b so that the circuit is just the battery and
mcgrawhill question 9 lesson 5-5 practice graph inequalities in two variables need help asap .