autumnvsqz1
autumnvsqz1 autumnvsqz1
  • 10-05-2022
  • Mathematics
contestada

Jack bought 26 yards of fabric for $75 how much would 96 yards of the same fabric cost what is the rate per yard

Respuesta :

katlyngilbert21 katlyngilbert21
  • 10-05-2022

Answer:

225

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blank with the following sentence with the appropriate word below
HURRY DONT HAVE MUCH TIME LEFT. Vegetarians do not eat animal products but rather derive their protein from plant sources. Which type of protein do vegetarian f
PLEASE HELP WILL MAKE BRAINLIST What is the solution to 4|x − 3| + 1 = 1? A. x = 3 B. x = 3 or x = 4 C. x = 3 or x = 6 D. No solutions exist.
For how long was Donaldsonville the state capital of Louisiana? O one year O five years O 10 years O 20 years
Can Anybody Help With Geometry?
Were the Edwards brothers wrong with how they handled the issue of land grants in the eastern Texas region they were supposed to settle? In your answer, explain
what is the green pigment in leaf​
The island nation of Iceland includes both Glaciers and what other physical feature ?
At a carnival, Tammy bought 9 packs of 17 tickets each. She has used 36 of the tickets so far. How many tickets does she have left?
plssss help me ill give brainly