kaylaaharris123 kaylaaharris123
  • 06-05-2022
  • Mathematics
contestada

A 20 oz. smoothie cost $3.59. What is the unit price rounded to the nearest cent?

Respuesta :

erblina130 erblina130
  • 06-05-2022
3.60 dollars is the answer
Answer Link

Otras preguntas

What is the discriminant: 2x^2 + 3x + 10=0
need help.  solve using quadratic formula, aproximate solution to nearest tenth.                                    5x²6+5x answer is _______
You feel every citizen has the right to own a gun if you are you for the rite based on the Constitution you're most likely to refer to
Dictionaries are influential in standardizing the language.true or false
What is the name of the philosopher that used in his thoughts a maieulics method
Solve the Equation: √3x-12=0
find the difference quotient, f(x)=3x^2+8x+3xPLease show your work in your answer
find the difference quotient, f(x)=3x^2+8x+3xPLease show your work in your answer
What is the given name of H30?
3 by 3 cube is constructed of 27 blocks. How many blocks are needed to construct a cube with twice the dimensions of the original cube?