hamzakhan8 hamzakhan8
  • 08-04-2022
  • Mathematics
contestada

6 sushi rolls cost $8.99

Respuesta :

brookelyn746
brookelyn746 brookelyn746
  • 08-04-2022
8.99/6
1.4983
______
6|8.99

Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

jayne has a very large circular lollipop that has a circumference of 25.12 inches what would the area of jaynes lollipop be? use 3.14​
((Look at the image))
Four apples and one banana cost £1.40 Seven apples and one banana cost £2.00 Work out the cost of an apple and the cost of a banana
Rankin said denying women the vote was taxation without representation. Was this said why or why not
−(a−b) please simplify
An interest group is... The course of action accepted or used by a government to respond to a problem The various means of mass communication as a whole group,
Which of the following squares are perfect squares? A.4 B.16 C.82 D.64
Debatable math-ish Question: Is it better to maximize the number of people who can eat in your patio area, or is it better to maximize the space so people don't
What connection does the author draw between new digital media and movies? A. The author shows how digital media has negatively impacted teenagers’ engagement
Given the diversity of people and their abilities, the only way to ensure equal outcomes in society if for progressives in government to use_______.