28calliedanysh 28calliedanysh
  • 08-04-2022
  • Mathematics
contestada

you bought 4 jumbo cookies for $5. whats the cost per cookie?

Respuesta :

firevasion
firevasion firevasion
  • 08-04-2022

Answer:

80 Cents for each jumbo cookie

Answer Link

Otras preguntas

Deseribe briefly the main conquests of Akbar​
Plz help!!!! Simplify (√2/2)^2
Can someone pls help me with these!!!! ASAP
6x + 5y = 10, -2x -3y = -14 Solve the system of linear equations using any method.
Sarah makes a red hair bow using 215 inches of ribbon. She makes a purple hair bow using 18.4 inches of ribbon. How much more ribbon is used to make the red ha
Can someone plz help me? ;(
During a 20% off sale, the sale price of a bluetooth radio was $33.96. What was the regular price?
If you put money into a savings account that earns $84.00 over seven years at a rate of 3%, how much money did you put into the account?
Questions 4 feet 289 feet 5.66 feet 12.81 feet
What is the correct meaning of the word sophisticated in the sentence: Molly looked more sophisticated when she wore her business suit A: Having worldly knowled