medginton05 medginton05
  • 10-03-2022
  • Mathematics
contestada

Austin paid $18.25 for 1.2kg of pecans. What would it cost for 0.45kg of pecans?

Respuesta :

charnerhoopes charnerhoopes
  • 10-03-2022

Answer:

$6.84

Step-by-step explanation:

18.25/1.2 = x/0.45

Answer Link

Otras preguntas

The next two terms of 2;6;18;54
what fraction of four weeks is 8 days​
Write a thesis statement for your argument against volunteering.
a man uses a 900 watt electric iron to press his clothes for an average of 4 hours a week for five weeks if the cost of an electric energy is 3 Kobo per unit ca
Austin wants to look for additional evidence to use as support in his essay on the success of the colonies without British rule. What is a reputable source for
what is the area of the figure bellow?
if the perimeter of an equilateral triangle is 24cm, find the length of it's side​
what fraction of four weeks is 8 days​
Show the following linear expression. Show all of your work and identify any properities used. 7-6x-9-x+3
need heeeelp please ​