jcoleman7490
jcoleman7490 jcoleman7490
  • 09-03-2022
  • Mathematics
contestada

If 3 bananas and 8 apples cost $2.50, and if 7 bananas and 12 apples cost $4.00, how much do 10 bananas and 20 apples cost?

Respuesta :

is26307 is26307
  • 10-03-2022

Answer:

6.50

Step-by-step explanation:

adding the numbers 4 plus 2.50

Answer Link

Otras preguntas

A pendulum is made of a small sphere of mass 0.250 kg attached to a lightweight string 1.20 m in length. As the pendulum swings back and forth, the maximum angl
What is the point-slope form and standard form of (3,1) and (4, 2)?
In the Dark Ages, Vikings sailed the seas and discovered both Iceland and Greenland. Let's say you were getting ready to sail into the unknown. What kind of su
How can I do well on presentations? ​
* PLEASE HELP ASAP* What steps did England take to move away from an absolute monarchy
The gravitational field on the surface of the earth is stronger than that on the surface of the moon. If a rock is transported from the moon to the earth, which
this sheet is based off finding nemo the movie “FINDING NEMO” & THE OCEANIC ECOSYTEM Interdependence – Food chains Identify at least one marine food chain s
Integers and polynomials are both closed under _[blank 1]_. This statement means that if you _[blank 2]_ two integers or two polynomials, the result _[blank 3]_
which pair of numbers have a greatest common factor of 2​
identify what type of questions can be answered by science