devaughnnorthcu1547 devaughnnorthcu1547
  • 08-03-2022
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 4 oranges for $3. 64. How much would it cost for 6 oranges?

Respuesta :

charnerhoopes charnerhoopes
  • 08-03-2022

Answer:

$5.46

Step-by-step explanation:

4 / 3.64 = 6 / x

Answer Link

Otras preguntas

I need to find x, y and z. Can someone help me?
rue or false: Mothers in developing countries tend to stimulate their infants' motor skills more than mothers in developed countries. True false question. True
PART B: Which detail from the text best supports the answer to Part A?​
Under article ii, how old must you be to be the president?.
What is the solution to the inequality 4x>-12
What information does the author include to contradict the claim that the High Line rail system needed to be destroyed?
Help!! Hurry!! I will mark brainliest if you get it correct. NO SPAM!!!!!! Write the alpha decay equation for the following isotope: 211/84 PO
Explain why an author might choose precise words over vague words. Giving 35 points to whoever answers ASAP
Need help answer and I’ll give 5 stars
after 18 years, Rajesh will be 4 times as old as he is now. His present age is.....​