jbaker6758
jbaker6758 jbaker6758
  • 08-03-2022
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $2.59 per pound. James buys a bag of grapes that weighs 4.73 pounds.

How much does the bag of grapes cost?

Respuesta :

1208darsh 1208darsh
  • 08-03-2022

2.59 * 4.73 = cost of grapes

2.59 * 4.73 = 12.2507

$12.25 for that bag

Answer Link
loveabellaheart
loveabellaheart loveabellaheart
  • 08-03-2022
I think the answer is 12.25 hope this helps<3333
Answer Link

Otras preguntas

8.1 liters to meters
as long as you read carefully through instructions for science activity you will be safe, because?
what is the value of 4 in 2,402 and 64,513
The Lascaux cave paintings seem to indicate that there was an abundance of large game animals during prehistoric times. A. True B. False
The Lascaux cave paintings seem to indicate that there was an abundance of large game animals during prehistoric times. A. True B. False
How to simplify 48\56
A human geographer would most likely study
Round 913610to the nearest ten
cos theta=+- square root 1-sin^2theta
is 1/4 greater than , less than , or equal to 0.4...