yestestestststststs1 yestestestststststs1
  • 07-03-2022
  • Mathematics
contestada

An art teacher is buying clay by the pound. The teacher buys
6 1/4 pounds of clay for 7.50.
How much will 8 1/4 pounds of clay cost?

Respuesta :

gar27day
gar27day gar27day
  • 17-03-2022

Answer:

$14.10

Step-by-step explanation:

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

give a reason why it is not advisable to heat magnesium before heating ammonium nitrate​
What is the percentage of change from $7.50 to $9.00
can interact with other like molecules through
Can anyone help this is due today
In the 1700’s, the sale of __________ dramatically increased. a. exported goods c. newspapers b. books d. alcoholic beverages
HELP ME SOMEBODY PLEASE 8 more
PLEASE HELP FIRST TO ANSWER GETS BRAINLIEST!?
A college graduate has gotten a job that requires frequent travel to different schools around the country. These schools hire her to help them create healthier
3. The function f(x) = -3.5x + 45; 0 rectangle in terms of its width, x. Find the area of the rectangle when its width is 9.5 units.
Use a net to find the surface Area of the square pyramid The height of the pyramid is 9 yes and the base sides are all 2.5 yrds and its a square as a base