endinn63 endinn63
  • 07-03-2022
  • Mathematics
contestada

one box of salt contains 2.5 pounds and cost 2.57 how much is the price per ounce

Respuesta :

alijabur669
alijabur669 alijabur669
  • 08-03-2022

Answer:

A2kg bag of sugar costs=5.099

Answer Link

Otras preguntas

a 12-pounded bag of dog food costs $12.36. a 15-pounded bag of cat food cost $15.30. which is a better deal???
what is 7/12 as a percent?
Are there any personifications in the poem jimmy jet and his TV set?
in a given training week a swimmer completes 1/4 mile on day one 2/5 mile on day two    and 3/7 mile on day three,,
How do I solve x-y=11 2x+y=19
How do I write n+5n= 12c-c= and -4j-1-4j+6= in simplest form?
If the volume of a cube is 27 cubic meters, find the surface area of the cube
Gina charges $28 for 3 hours of lessons. Hector charges $18 for 2 hours of lessons. Who offers a better deal????
Frank is putting up a wallpaper in his bedroom. His bedroom measures 1 1/8 feet long and 9 3/4 feet wide. What is the perimeter of Franks bedroom?
WHERE DID MOST AMERICANS LIVE IN THE EARLY 1800S