Madilovesthisfont
Madilovesthisfont Madilovesthisfont
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

Brandon is planning to make fudge. Each pound of fudge costs $4.25 to make. Use the ratio table to show your strategy for finding the cost to make 19 pounds of fudge.

Brandon is planning to make fudge Each pound of fudge costs 425 to make Use the ratio table to show your strategy for finding the cost to make 19 pounds of fudg class=

Respuesta :

zecrnil96
zecrnil96 zecrnil96
  • 16-02-2022
19 pounds of fudge will cost $80.75
Answer Link

Otras preguntas

Why was commodore Matthew able to open japan
Ms. Rivera has a pack of pencils. 2/10 of the pencils are red, 4/10 are blue, and the rest are green. What fraction of the pencils are green?
Read the excerpt from an interview. Reporter: I’m standing here today with Dr. Kira Klein, director of the International Foundation for the Study of Viruses. D
Jason solved the following equation to find the value for x. –8.5x – 3.5x = –78 x = 6.5 Describe how Jason can check his answer.
What are the parts of an exponential equation in standard form and what does each part of the equation represent (what does it tell us)?
Last video game you played, it's for a Box and Whiskers plot?​
Find the amplitude of the function. y=1/5 sin 4x
What is the main difference between the laws of a state and the rule of law? State law is the body of laws for a state, but the rule of law is a principle. Laws
Suppose that 5% of the general population has a disease and the test for the disease is accurate 80% of the time. What is the probability of testing positive fo
A wire with resistance r is connected to the terminals of a 30 v battery. part a what is the potential difference δvends between the ends of the wire?