saras27 saras27
  • 10-02-2022
  • Mathematics
contestada

You are making 20 fleece jackets for a craft fair. For each jacket, you need 1 7/8 yards of fleece. If fleece costs $9 per yard, how much money will you spend?

Respuesta :

Superguest007 Superguest007
  • 10-02-2022

Answer:

$7.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How might The Southeast be different today if Native Americans had successfully resisted removal
What number is 40% of 200?
What did the structure of the CCC resemble? A military organization.
What transforms a piece of information into evidence?.
42 less than the product of 28 and an unknown number is 154
write an expression that can be used to check the quotient of 646 divided 3
Should schools offer cash bonuses for good test scores? Please provide at least 3 reasons why you choose Yes or No. Thanks!
a microwave oven has a power rating of 850 w. If the microwave oven is turned on for 6 minutes ,how much energy will it use? state the units in your answer
Which of the following has the most political power in Canada? British Monarch Parliament Congress President
The American Revolution has been important in world history because it __________