dedremason dedremason
  • 10-02-2022
  • Mathematics
contestada

Chase and Sara went to the candy store. Chase bought {6}6 pieces of fudge and {3}3 pieces of bubble gum for a total of ${18.00}18.00. Write an equation using {f}f for cost of fudge and {g}g for cost of gum. (No spaces, just numbers and symbols.)

Respuesta :

Pericak Pericak
  • 10-02-2022
6f+3g=18

Hopefully this helps you
Answer Link

Otras preguntas

Canada sent two groups of armed forces into combat in World War One. One was the Canadian Corps. What was the other group called
can you please help me figure out 6m=[tex] \frac{-1}{3} [/tex]
What is -2 square root of 36 x 9
What can't you learn from only one seismogram?
The perimeter of an equilateral triangle equals 3 times the length of one side. Write a function using two variables for this situation. Find the perimeter of a
The movement of material due to differences in density is called?
PLZ HELP PLZ HURRY! Simplify. –12 + 9 – (–3) – 11 A. –17 B. –11 C. 7 D. 13
what factors determine whether a species can be present in a place
Which expression is equivalent to 4.8+2.2w - 1.4w+2.4 A.0.4(6+2w) B.0.8(9+w) C.1.6(3+2w) D.3.6(2+w)
Solve for k k-10/2= -7