rascoedavi rascoedavi
  • 08-02-2022
  • Mathematics
contestada

Brianna bought two pounds of strawberries for $4.80. What is the price, in dollars per ounce of strawberries?

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 08-02-2022

Answer:

$0.15

Step-by-step explanation:

:D

Answer Link

Otras preguntas

2.5d + 8.25 = 3 + 3.25d what is d equal to
What happened to the diasaurs?
Franklin uses 3 eggs to make a large omelette and two eggs to make a small on the how many eggs would he need to make $5 a month and four small omelets
256 is what percent of 800
does 1/2+1/8 = to 3/4
Which of the following is not a characteristic of democracy?
what was the impact of u.s involvement on latin america in the early 1900s
How did the authors of the constitution create a balance between federal and state governments and between large and small states?
What played a significant role in uniting the kings and people of Europe? The Church and the Crusades <-- My answer. Missionaries and monasteries The Merovin
Hot dogs are sold in packs of 10. Hot dog buns are sold in packs of 8. Elijah is having a party and is serving hot dogs with buns. What is the least number of h