tritonanderson084
tritonanderson084 tritonanderson084
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Can anybody help me with my work

Can anybody help me with my work class=

Respuesta :

PERCYthePanda
PERCYthePanda PERCYthePanda
  • 11-01-2022

Answer:

$5.70

Step-by-step explanation:

Because the 5 pains cost $4.25, just divide the value by 5 to find the cost of a single pane ($2.85), then multiply that by 2 to find the value of the 2 new panes ($5.70)

Answer Link

Otras preguntas

why do people love beverages?​
5x+2 over 4 =8 help help help please!!!!!!!!!!!!!!
Menciona las principales características de la sociedad burguesa moderna.
Find the value of the expression 9.18 · z for z = 2.
Select the correct answer Eric and Cecilia are making plans for the evening. Cecilia and Eric are deciding where to go. Complete their conversation with the app
Noah is a mechanical engineer who works for a large manufacturing plant that а processes and creates vinyl siding. His plant has large machines that melt and co
Answer this answer this answer this
Marta y Juanita son de Francis.Son
how can the subtraction property be used to solve addition equations
In the table measure 1x101 cells, Tom and Jerry fill one or two adjacent cells in turn. The winner is the one who fills the last cell. If Tom goes first, who wi