noneofyabeeswax3
noneofyabeeswax3 noneofyabeeswax3
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Hector paid $4.96 for a package of sliced turkey. There were 16 slices in the package.

What is the unit price of the turkey?

Respuesta :

eeeeeeeee6969
eeeeeeeee6969 eeeeeeeee6969
  • 11-01-2022

Answer:

Unit price = 4.96/16 = 0.31

$0.31

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The illustration above was likely created in support of A. increasing immigration quotas from southern Europe. B. allowing business leaders to consolidate corpo
What did alger hiss, whittaker chambers, and ethel rosenberg have in common?.
HELPPP ASAP PLEASE FOR BRAINLEST
hi i look for friend pls ignore
Which of the following is not an example of self-fulfilling prophecy.
(25pts) Which product is represented by these algebra tiles?
please help me i’ll give you brainlist
Which is not a way you can check your account balance?
Which of the following is not a power of the president?O Propose a budgetO Establish foreign policyO Voto budgetO Vote to impeach a government official
What is 5 6 − 3 8 equal?i dont know