jtjt60884
jtjt60884 jtjt60884
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Joel bought 1.25 pounds of apples. Apples cost $0.88 per pound. How much did Joel spend on apples?
​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-01-2022

Answer:

$1.10.

Step-by-step explanation:

0.88 * 1.25.

Answer Link
natlone22
natlone22 natlone22
  • 17-03-2022

Answer:

$1.10

Step-by-step explanation:

1.25*.88

Answer Link

Otras preguntas

Speedster is an automobile manufacturing company that has a factory in Seattle, Washington. It has placed Keith McShane, the operations head of the factory, in
A car starts from a stop at a traffic light and accelerates at a rate of 4.0 m/s 2 . Immediately on reaching a speed of 32 m/s, the driver sees that the next li
If a + 2 < b + 3, then
If a graph has 10 vertices how many edges must it have to be a tree
A 21-year-old man presents with a facial injury that occurred just prior to his arrival. He was struck in the left eye by a baseball. He is complaining of pain
what is the Recipe name definition ​
Last January, in an attempt to lower the number of traffic fatalities, the state legislature passed its "Click It or Ticket" law. Under the new law, motorists c
In the graphic, where would you put the following sentence
Consider a Treasury bill with a rate of return of 5% and the following risky securities: Security A: E( r) = .15; variance = .0400 Security B: E( r) = .10; vari
Gena wants to estimate the quotient of –21.87 divided by 4.79. Which expression shows the best expression to estimate the quotient using front-end estimation?