XxUnknownMilkyxX
XxUnknownMilkyxX XxUnknownMilkyxX
  • 07-01-2022
  • Mathematics
contestada

Can you find each unit price and type the correct code? Please remember to type in ALL CAPS with no spaces.

Can you find each unit price and type the correct code Please remember to type in ALL CAPS with no spaces class=

Respuesta :

BashfulMercury
BashfulMercury BashfulMercury
  • 07-01-2022

Answer

1: $17.00

2: $2.50

3: $3.50

4: $14.50

Step-by-step explanation:

Divide the price by the amount.

$29 for 2 necklaces is 29÷2=14.50

Answer Link
sixpathsmode1738
sixpathsmode1738 sixpathsmode1738
  • 11-01-2022

Hi! Thank you for thanking me!

What grade are you in?

Answer Link

Otras preguntas

Martin Luther King Jr's "I Have a Dream" speech is a secondary source. True False
BRAINLIEST AND A LOTTT OF POINTS, PLEASE HELP
Divide. 3/7 ÷ 4/7 = ??? A. 1 1/3 B. 5/14 C. 9/11 D. 3/4
How do the kidneys compensate for acid-base imbalances?.
15. Graph the line 3 y - 2x = 3 on the axes provided. At what value of x does the line you graphed intersect the line y = 5. Show how you determined your answer
Coach Jill brought 28 L of sports drink to the soccer game. She divided the sports frink equally between 7 coolers. How many mL of sports drink did coach jill p
what was the primary reason for the british to pass these acts?
Find the lateral and total surface area of the prism. 25 cm 20 cm 15 cm 30 cm Lateral Surface Area - Total Surface Area
Which of the following best describes skepticism? scientific consensus scientific reasoning scientific deduction scientific questioning
Please help me on this question​