surahjones surahjones
  • 06-01-2022
  • Mathematics
contestada

Help on this please!!!!!!

Help on this please class=

Respuesta :

AshVel AshVel
  • 06-01-2022

Answer:

Since the turkey costs $4.5 per pound and we need 2.6 pounds, we can simply multiply 4.5*2.6 to get $11.70 as the total cost.

Step-by-step explanation:

Answer Link
samoyazlew034
samoyazlew034 samoyazlew034
  • 06-01-2022
Answer: 11.70
Explanation: multiply 4.5and2.6 to get 11.7
Answer Link

Otras preguntas

A fashion designer makes and sells hats. The material for each hat cost $5.50. The Hats sell for $12.50 each. The designer spends $1,400 on Advertising. How man
In the early 1900s, African Americans were not the only ones facing discrimination in the south. A case brought against a Jewish man named Leo Frank in Georgia
____________ issued to the joint planning and execution community (jpec) initiates the development of coas; it also requests that the supported ccdr submit a co
Diane read 24 pages in 9 minutes. At this rate, how long will it take Diane to read 48 page?
How to solve 4x=3x+5
Which could be the measure of the three angles of an acute triangle?
Simplify to create an equivalent expression. -4(-11+4n)-3(-2n+9)
A frictionless inclined plane is 6 m long and rests on a wall that is 2 m high. How much force is needed to push a block of ice weighing 300 N up the plane? A)
How did Sulla help turn the Roman Republic into the Roman Empire? He angered the Senate by proposing that Rome divide public lands among the returning military
Is a rhombus always a quadrilateral?