hughesc87 hughesc87
  • 06-01-2022
  • Mathematics
contestada

5 cups for $2. What is the price per cup?

Respuesta :

Mnyagnel
Mnyagnel Mnyagnel
  • 06-01-2022

Answer:

40 cents

Step-by-step explanation:

Hope this helps! Pls give brainliest!

Answer Link
potaterrrrrrrrrr
potaterrrrrrrrrr potaterrrrrrrrrr
  • 06-01-2022

Answer:

It would be 40 cents each!

Answer Link

Otras preguntas

Write an equation in slope-intercept form for the line: through (-6,3); horizontal
Using only five odd numbers, add them up so that the result is 32, the five odd numbers have to be whole numbers only.
What is NADPH2 ? where is it used?
what is the inverse of y=4x-2
Zoe bought a bike on sale at 15% off the original price. The original price was $420. How much did Zoe pay for the bike?
8=56 7=42 6=30 5=20 3=? What does 3 equal?
Write an equation in slope-intercept form for the line: through (-6,3); horizontal
Name two metals alloyed with iron to make stainless steel.
How do you call a person who receives the benefit of a good without paying for it (business terminology).
very, very thin due to lack of adequate food