tatumkemari4 tatumkemari4
  • 06-01-2022
  • Mathematics
contestada

Jameson can buy 8 bananas for $1.45 what is the cost per banana

Respuesta :

amier72
amier72 amier72
  • 06-01-2022

Answer:

$11.6

Step-by-step explanation:

1.45 × 8 = $11.6

That's the Answer

Answer Link
Maurohub
Maurohub Maurohub
  • 06-01-2022

Answer:

0.185 cents

Step-by-step explanation:

1.45÷8 =0.185

divide

Answer Link

Otras preguntas

Which among these does NOT contribute to inequality? O A. beauty OB. skill O C. social position O D. weight
Explain the relationship between worldwide earthquake distribution and geologic forces.
Which of the following correctly describes a compound? The atoms are bonded together, and the compound has different physical and chemical properties than the
Using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 granola bars and 9 bottles of water. $7.14 for 6 granola bars $8.
One paragraph essay on capitalism
and form a right angle at their point of intersection, B. If the coordinates of A and B are (14, -1) and (2, 1), respectively, the y-intercept of is and the eq
Which disclosure paradigm has as its assumptions that 1) an attacker will learn little or nothing from disclosure; 2) Disclosure will prompt designers to improv
To prevent neural tube defects, a woman wanting to become pregnant should consume 400 mg of _______ daily.
Some of the quickest emergency assistance to victims of Hurricane Katrina did not come from the American Red Cross or FEMA. It came from Wal-Mart. Millions of p
Complete Sentence!!!!!!!!!!!