mahaliarune mahaliarune
  • 13-12-2021
  • Mathematics
contestada

find the ratio


3 ounces cost $2.73

Respuesta :

RocketMath
RocketMath RocketMath
  • 13-12-2021

Answer:

1 : $0.91

Step-by-step explanation:

divide 3 by 3

divide 2.73 by 3

1:0.91

Answer Link

Otras preguntas

2. What motivations did people have to go west in America?
Determine if the sequence 0.2 comma 1 comma 5 comma 25 comma... is arithmetic or geometric. Then identify the next term in the sequence. A geometric; 125 B ar
Could someone please help answer this, will give brainliest, please no spam, thank you (homework help)!!!
Which of the following demographic groups would most likely benefit from affirmative action plans?  A. African Americans  B. White Americans  C. Private sec
future value computations are often referred to as
Please help me ASAP
How to solve 35 divided 10?​
"Why do you think the Star-Spangled Banner was written" I don't know what to put so I need help
chỉ em bài anh văn nhé
Explain why it is important to know the different body cavities when learning the organization of the human body and its related body systems.