Elizabeth bought lemons (l) and apples (a). Each apple costs 35¢ and each lemon costs 15¢. All together, she bought 17 lemons and apples for $3.95. Which system can be used to determine how many of each she bought?

Elizabeth bought lemons l and apples a Each apple costs 35 and each lemon costs 15 All together she bought 17 lemons and apples for 395 Which system can be used class=