pgena440
pgena440 pgena440
  • 09-12-2021
  • Mathematics
contestada

A local flower shop sells a dozen roses for $15.48 if each rose cost the same price how much would It cost per rose

Respuesta :

tmoney06
tmoney06 tmoney06
  • 09-12-2021
one rose would cost $1.29
Answer Link

Otras preguntas

every time he touch his guitar, it sing's
which of the following is a list of input devices? A. printer,mouse,speakers B. RAM,monitor,printer C. microphone,mouse,scanner D. CPU,monitor,operating system
What are some characteristics of a good math explanation
conjunto de técnicas para procesar guardar almacenar y transmitir información de manera automática con ayuda de programas computarizados?
demarco wrote two correct variable expressions to represent the phrase “the product of a number and 7”. which variable expressions could demarco have written? s
how to solve number 44
Digital Arts (Inkscape)1. When should you use the Undo command? 2. When you close a file, what happens to the Undo History list for that file? 3. What is free
which of these functions below could be defined by a cubic equation?
who formulated the theory of evolution. lemark newton darwin lavisor
which list contains only possessive pronounsA. me, us, her, itB. I, my, your, theyC. mine, ours, his, theirD. us, our, yours, its