5010274 5010274
  • 09-12-2021
  • Mathematics
contestada

Henry bought 9 3/4 pounds of oranges at the market. If the oranges cost $1.20 per pound, how many did Henry pay for the oranges.

Respuesta :

maemiller1212 maemiller1212
  • 09-12-2021

Answer:

Henry payed $ll.70

Step-by-step explanation:

1.20 times 9 3/4 (or 9.75) equals 11.7

Answer Link

Otras preguntas

3x + 7 = 14 + 3xhelp lolzz​
6. These lines give a greater sense of depth to an object. 1.)Contour 2.)Hatching/Cross Hatching 3.)Outline
what measures should be adopted for sustainable development in Nepal?​
tĩnh lực tĩnh điện [lực cu lông] giữa 2 điện tích điểm q1,q2 biết q1=2.10-9 q2=4.10-9 r=3cm
13.) The title for the king of the Aztecs.15.) A vegetable like corn.10.) Tenochtitlan was the capital city of this.11.) A monument made by the Aztecs and Maya
onomatopoeia Makes events sound more interesting because there is sound Adds to sensory language /experience of readers by creating an atmosphere Adds a variety
Todd and Evan____ been friends for a decade. Has have
brainiest to whoever right
xin chào trong tiếng pháp?
Really need help! Brainliest to correct!! A) The function is increasing on the interval(s) ___? B) The function is decreasing on the interval(s) ___? C) The fun