cingnuam61
cingnuam61 cingnuam61
  • 07-12-2021
  • Mathematics
contestada

Write a unit rate for the situation.

$12.50 for 5 ounces

$\$
per ounce

Respuesta :

susoshsidi susoshsidi
  • 08-12-2021
It’s is 2.5 I have explained it as a picture
Ver imagen susoshsidi
Answer Link

Otras preguntas

Decide which element probably has a density most and least similar to the density of beryllium -strontium - tin -thallium -chlorine
2 phần 3x - 2 phần 5 = 1 phần 3x - 1 phần 4
what is the procedure used to separate nitrogen from the mixture of nitrogen and oxygen​
where do i put the parentheses in 4+3x2-4÷2
help me please !mxmlelkxxexkexk
4 times a number increased by 7 . Explain your answer if you can
Lakeesha Barnett owns and operates a package mailing store in a college town. Her store, Send It Packing, helps customers wrap items and send them via UPS, FedE
Directions:Use the product rule to simplify the following monomials.16.) 5a( -3b)(-2a²b³)17.) 11 (4cd)( -cd⁵)18.) ( -xy³)(4x²y)22.) (7a)(3ab) - 4a²b23.) (2y²)(4
Help quick please I need help
The encomienda system was detrimental to the native populations of the Americas because... It allowed the Spanish to take away the children of the natives and r