ar39415
ar39415 ar39415
  • 07-12-2021
  • Mathematics
contestada

Tire King is having a sale where customers can buy 4 new tires for $ 319.96 . What is the unit price of the tires?

Respuesta :

9percent
9percent 9percent
  • 07-12-2021

Answer:

each tire is 79.99

Step-by-step explanation:

Answer Link
1CuriousStudent1
1CuriousStudent1 1CuriousStudent1
  • 07-12-2021

Answer:

$79.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me.​
Find the value of x to the nearest tenth.tan Xº = 90Calculator​
A resistor with an unknown resistance in connected in parallel to a 12-ohm resistor. When both resistors are connected to a battery of 12 V, the current in the
What is the length of the equilateral triangle below?
what is 15/20 in a decimal ? plz explain .
Draw a graph of this linear inequality y<2
describe the significant cultural changes that emerged during the 1980s
Which of the following is not a way to represent the solution of the inequality 7 − 9x − (x + 12) less than or equal to 25? A) x greater than or equal to −
WILL MARK AS BRAINLIEST!!!! Which of the following describes a phenomenon that occurs when we observe plants that wilt? A. The xylem releases all its water.
What does Perseus need from the grey women