grave7buddycleverfor
grave7buddycleverfor grave7buddycleverfor
  • 07-12-2021
  • Mathematics
contestada

If 3 cans of beans cost 90¢, how many can you buy for $2.70?

If you can buy 10 juice packs for
$3.00, how much will you spend to
buy 4 juice packs?

Respuesta :

edgarc21 edgarc21
  • 07-12-2021
9 cans and 13.25 cents
Answer Link

Otras preguntas

Is 16 in greater than 1 1/2 ft
Sabrina wants to get better at soccer. In order to do this, she has created a list of skills she will need to improve. Which skill should get the most of her at
Which level on the energy pyramid has the third most energy? A. primary producers B. primary consumers C. secondary consumers D. tertiary consumers
Which number is the solution of n/3 = -12 A. -36 B. -4 C. 4 D. 36
What is a hard problem that equals to 44?
What is the acceleration experienced by a car that takes 10s to reach 27m/s from rest
whats 1 and a half into simplest form
A bicameral legislature features A. four equal legislative bodies. B. two legislative bodies. C. one hundred equal representatives. D. one legislative body.
Literary theory is the __________ through which a critic evaluates, analyzes, or interprets a piece of literature. book individual lens rule of thumb
India is home to what two religions? Islam and Hinduism Hinduism and Taoism Taoism and Buddhism Buddhism and Hinduism