Seudónimo Seudónimo
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

karly1234 karly1234
  • 18-01-2017
I think it would be $9.08 per pound
Answer Link

Otras preguntas

which of the following describes the role that enzymes play in the process of metabolism
compare the time taken by the RC car to cover the same distance. Do some go faster or slower?
What is the algebraic expression for the following word phrase: the quotient of 3 and z
Is 17/25 in decimal terminate or repeat?
Round 33.54296 to ten thousandth
What is the answer to 45% of 432
Explain why the exponents cannot be added in the product 12(exponent is 3) •11(exponent is 3)   PLEASE GUYS HELP !!!!!!!!
What is 4.625 in its simplest fraction form?
if 18 inches is equal to 1 1/2 feet, how many feet long is a 36 inch board? A 72 inch board? A 144 inch board?
Name an organism that is composed of 99% water