daramoladebora1 daramoladebora1
  • 06-12-2021
  • Mathematics
contestada

Kori buys 9 packs of organic milk from the neighborhood store. Each pack is priced at $3.96. How much does Kori spend in all on her purchase?

Respuesta :

rickyhunt
rickyhunt rickyhunt
  • 06-12-2021

Answer:

$35.64

Step-by-step explanation:

9 x 3.96 is 35.64

multiply 9 by 3, then 0.96 and add those answers together.

Answer Link

Otras preguntas

Solve logarithm equation please with steps.
when you step on a sharp object we move our foot away at once . what type of response is this?
what is abdominal cavity?
Suggest two ways to liquefy the gases.
400J of heat is produced in 4 sec in 4ohm resistor.calculate yhe PD across the resistor.
How did the Black Hand contribute to World War 1?
name human body organs where magnetism is significant
a lamp rated 100w 220 v is connected to mains electric supply . what current is drawn from the supplyy line, if the voltage is 220 v?
Name the physical quantity measured by the area under velocity time graph?
name human body organs where magnetism is significant