landstargold892 landstargold892
  • 06-12-2021
  • Mathematics
contestada

need help 5 stars and good rating for math problem

need help 5 stars and good rating for math problem class=

Respuesta :

daelynrw daelynrw
  • 06-12-2021

Answer: the 20 ounce box cost less per ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Tina is finding the quotient of. Is she correct? If not, what changes should be made?
Think of a time when you had to make a difficult decision. Describe the process you applied and the end result.
Alexis paid $50 to active her cell phone plus a service fee of $20 per month.She used the phone for 3 months. How much has she paid for phone service
Compare a dilation to the other transformations: translation, reflection, rotation.
A small factory planned to produce a batch of men’s shirts in 8 days. But producing 10 more shirts per day than planned, they finished the task one day early. H
How do i find the radius of a cylinder with only surface area and height
pleaseeee help The larger the investment you make, the easier it will be to: get money from other sources. guarantee cash flow. buy insurance. streamline your p
You have been a teenager for a few years now . Since entering this stage in your life , what has been your greatest challenge and yoyr greatest success
A prehistoric clamshell is buried by sediment. Over time, the sediment turns to rock and the shell is dissolved by groundwater. This process leaves a shell-shap
1) Desmond knows that 2 cakes will feed 11 people. If he is inviting 58 people to his parents' anniversary party, how many cakes will he need? A) 5 cakes B