eg3382
eg3382
06-01-2017
Mathematics
contestada
HELP PLEASE!!!! so confused
Respuesta :
Аноним
Аноним
06-01-2017
Well, since they let us know the SLOPE of the line, that is also the unit rate and constant of proportionality. So if it's $1.65 per HCF, all we'll have to do is multiply 1.65 times 13 to figure out the cost of 13 HCF, which is $21.45 c:
Answer Link
Аноним
Аноним
06-01-2017
Here, For 19 HCF, monthly cost = $49.18
So, for 1 HCF, it is = 49.18 / 19
Now, For 13 HCF, it would be: 49.18/19 * 13 = $33.65
In short, Your Answer would be $33.65
Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
How do you say " My family is the best?
The book: frankenstein How does Victor react to seeing Henry’s corpse? a) He has no reaction. b) He denies that he is the murderer. c) He cries. d) He falls in
is 3 over 12 rational or irrational?
Give s reason to divide 15 into 3 equal groups
Jenn will use 18 connecting cubes to make a model of a park. The model will be in the shape of a rectangle and will have a height of one cube. In how many dif
What is the greatest common factor of 14 and 35
A student has to perform an experiment on the effect of heat on a particular chemical which can be seen in the form of a color change. Which section of his lab
Any energy transformation involves the loss of some energy as A. motion. B. heat. C. light. D. electric charge..
Round 19.3 to the nearest whole number
Mike has 3 nickels, 3 dimes, and 2 quarters. what fraction of the coins are dimes.?What fraction of the coins are quarters?